У лісах Коломийського району вбивають козуль і незаконно пиляють дуби | Коломия.ком.уа - соціальна мережа міста » Інформаційно-розважальний портал Коломиї

Коломия

У лісах Коломийського району вбивають козуль і незаконно пиляють дуби

Зимова пора, коли ліси вкриваються красивим пухнастим снігом, для одних стає періодом катання на лижах і милування природою, а інших тягне цю природу нищити. Перші тижні Нового року позначилися на Коломийщині широким обговоренням у суспільстві проблем браконьєрства та нищення лісів. Біля села Лісна Слобідка нашого району на днях виявили двох козуль, які втрапили до браконьєрських пасток і загинули у великих муках.


Нелюдське вбивство козуль на Коломийщині


Очевидець Анатолій Попадюк не стримує емоцій: чоловік каже, що якби цих горе-мисливців цікавило м'ясо, вони б знайшли спосіб умертвити тварин більш гуманним способом і явно не кидали б їх трупи напризволяще в лісі. Але, судячи з усього, мова йде не про бідолах, яким нічого було їсти, а про садистів, котрі жорстоко вбили козуль просто заради розваги. Судячи з того, що частиною тушок уже встигли поласувати лісові собаки, мертві копитні, котрі опинилися в капканах, лежать тут уже давно. Єгері навіть не дивуються такій знахідці: кажуть, що схожі випадки трапляються в лісах Коломийщини досить часто. Показують журналістам дерев’яну мисливську вежу, яку хтось звів серед місцевого лісу. Невідомо, хто її власник і чи мав він дозвіл на подібне будівництво. Довкола розкидані качани кукурудзи. Очевидно, браконьєр підманював таким чином тварин, щоб застрелити їх. Попадюк каже, що для мешканців найближчих сіл уже не раз влаштовували роз’яснювальні бесіди, просили не займатися браконьєрством, полювати за правилами, а ще підгодовувати тварин та захищати їх, сприяючи природному відновленню поголів’я. Однак ті, кого підозрюють у браконьєрстві, жодних порад слухати не хочуть і діють на свій розсуд.


Як треба ловити браконьєрів і як уже піймали тих, хто незаконно пиляє дерева


Тут явно потрібні більш жорсткі засоби впливу – суворе законодавство та ефективна робота контролюючих органів. Попадюк розповідає, як у Білорусі зуміли всього за півроку викорінити браконьєрство. Створили спецзагони, забезпечили їх засобами зв’язку, виділили транспорт, надали зброю. Звісно ж, усім працівникам загонів зобов’язалися платити велику зарплату. Щодня протоколи про затримання браконьєрів подавалися особисто президенту. Можливо, й нам варто було б перейняти білоруський досвід. Ну а поки що браконьєрів на Коломийщині не впіймали, зате покарали двох чоловіків, які у вересні 2015-го нелегально спиляли три дерева на території, що належить Коломийському агролісгоспу. Обласна прокуратура стверджує, що три спиляні дуби призвели до збитків, котрі оцінюються в 17900 грн. Суд повністю задовольнив позов, тож винним доведеться відшкодувати цю суму, а також сплатити штраф – по 850 гривень кожному. Крім того, на користь держави у порушників були конфісковані ці дуби та бензопила, яка була знаряддям злочину.

1056 переглядів    Невідповідний вміст
Всі новини
Економіка  (208 статей)
Кримінал  (66 статей)
Культура  (128 статей)
Молодь  (76 статей)
Політика  (26 статей)
Спорт  (46 статей)
Суспільство  (786 статей)
Трагедії  (25 статей)


Спілкування

Розваги

Коломия online 2020

Розробка: Варнава Олександр & Seograph