Організм Коломийської райради обрав голову-слугу | Коломия.ком.уа - соціальна мережа міста » Інформаційно-розважальний портал Коломиї

Коломия

Організм Коломийської райради обрав голову-слугу

Коломийська районна рада провела першу установчу сесію, на яку прийшли 99 депутатів. Сотий обранець Михайло Пижук не з’явився через виборчий казус: він одночасно пройшов і до райради, і на посаду сільського голови Коршева. Везунчик зробив вибір на користь головування, тож ім'я останнього депутата райради буде відоме лише після 2 січня, коли в Коршеві пройде повторне голосування.
Благословити народних обранців на роботу в райраді завітали священики на чолі з владикою Миколою Сімкайлом, а також нардеп України Дмитро Шлимко та кілька депутатів обласної ради. Голова Коломийської районної ТВК Ярослава Калиняк оголосила вибори до місцевих органів влади такими, що відбулися. Водночас вона відзначила, що ця кампанія була особливо складною через те, що обрання проходило за змішаною мажоритарно-пропорційною системою. Після привітання Калиняк вручила депутатам тимчасові посвідчення і народні обранці відразу ж приступили до роботи. Перш за все, вони визначили склад тимчасової президії, куди увійшли представники п’яти найбільших політсил, та створили тимчасову лічильну комісію для підрахунку голосів, що будуть віддані за голову райради та його заступника. До лічильної комісії потрапили по два представники від «Батьківщини» та «Фронту змін» і по одному від Партії регіонів, Народної партії та ВО «Свобода». Після цього розпочалося висунення кандидатів на посаду голови райради. Депутати запропонували дві кандидатури: Богдана Болюка з «Батьківщини» та Дмитра Гладуняка з Партії регіонів. Обидва провели невеличку агіткампанію, виступивши з трибуни з короткою розповіддю про себе та закликом голосувати за свою кандидатуру. Таємне голосування тривало дві години. Суттєвих порушень помічено не було – тільки представник лічильної комісії під Партії регіонів виявив випадки голосування за робочим столом комісії, однак було вирішено, що це суттєво не вплине на результат депутатського волевиявлення. Нарешті всі народні обранці проголосували, голоси були підраховані і голова тимчасової лічильної комісії Михайло Бойко урочисто промовив із трибуни довгоочікуваний вердикт: Болюка підтримали 62 депутати, а Гладуняка – тільки 37. Депутати зустріли цю інформацію гучними оплесками, після чого Бойко запросив новообраного голову вести сесію. Болюк із перших слів спробував окреслити свою позицію і розставити всі крапки над «і»: він подякував і тим, хто голосував за нього, і тим, хто підтримав його суперника, та пообіцяв, що докладе всіх зусиль, аби депутати райради стали єдиним організмом, який працюватиме на благо Коломийщини. Болюк відзначив, що вважатиме себе не головою, а слугою депутатів та народу, але водночас підкреслив, що надає перевагу мирному вирішенню проблем і не потерпить жодного тиску на себе. «Слугу депутатів» привітали колишній голова райради Дмитро Неміш та теперішній голова Коломийської райдержадміністрації Михайло Негрич. Неміш зізнався, що заздрить Болюку: мовляв, тому буде легко працювати завдяки наявності більшості, яка його підтримує, а от самому Немішу свого часу так не пощастило. Негрич, у свою чергу, розповів, що ніколи не конфліктував ні з ким із попередніх голів райради і сподівається, що так триватиме й надалі, адже для нього не має значення колір партійних прапорів, коли йдеться про працю на благо громади і держави.
Вислухавши напутні настанови колег, Болюк запропонував приступити до обрання заступника голови райради і висунув на цю посаду Михайла Угорського. Інших кандидатів не знайшлося, тож після чисто формального голосування Угорський офіційно став заступником Болюка. Також обрали голів бюджетної та освітньої комісій: опікуватися фінансами доручили «свободівцю» Роману Височанському, а дбати про освіту буде представник партії «За Україну» Іван Терлецький.
Наостанок сесії депутати прийняли звернення до президента з вимогою ветувати прийняття Податкового кодексу.
 

3430 переглядів    Невідповідний вміст
Всі новини
Економіка  (208 статей)
Кримінал  (66 статей)
Культура  (128 статей)
Молодь  (76 статей)
Політика  (26 статей)
Спорт  (46 статей)
Суспільство  (786 статей)
Трагедії  (25 статей)


Спілкування

Розваги

Коломия online 2020

Розробка: Варнава Олександр & Seograph