Соковиті ноти Винограда | Коломия.ком.уа - соціальна мережа міста » Інформаційно-розважальний портал Коломиї

Коломия

Соковиті ноти Винограда

У селі Виноград, що на Коломийщині, пройшов фестиваль естрадної, народної та авторської пісні «Смерекова хата», присвячений памяті поета-пісняра Миколи Бакая. Микола Петрович народився і виріс у Винограді. Перші поетичні рядки написав у Сибіру, куди був вивезений, і присвятив їх рідному селу. Потім жив і працював у Чернівцях, однак, за спогадами місцевих жителів, практично кожні вихідні навідувався до Винограда.

Фестиваль «Смерекова хата» вшановує память Бакая уже вдруге. Спочатку захід був зорієнтований на виконавців із Коломийщини віком до 30 років, однак цього року рамки відбору вирішили розширити і допустили до участі виконавців з інших районів. Цьогоріч виступали 26 артистів (солісти, дуети, хореографічні колективи), серед яких були і професіонали, й аматори. Головний приз фестивалю – гран-прі – завоювала юна коломиянка Ліліана Григорак, хоча й інші виконавці без нагород не залишилися.

Ще одним приємним сюрпризом на додачу до фестивалю стало відкриття в селі історико-етнографічного музею пам’яті Миколи Бакая, який облаштували в сільській школі, виділивши під раритети дві кімнати. Тут представлені рукописи, особисті речі, фотокартки та нагороди поета. Збирали реліквії по всьому селу – звісно, найбільше цінних експонатів представили нащадки Бакая. Ініціаторами створення музею виступили представники Всеукраїнської ліги українських жінок. Відвідав відкриття й давній побратим Бакая – народний артист Павло Дворський. Цей талановитий митець також доклав зусиль для увіковічення памяті свого товариша – Дворський дав два благодійні концерти, кошти від яких пішли на ремонт приміщення.

Завітав до музею й голова Коломийської райдержадміністрації Микола Негрич, який взяв участь в урочистому перерізанні стрічки і заодно пообіцяв, що сприятиме включенню цього музею до об’єктів зеленого туризму Коломийщини.

3170 переглядів    Невідповідний вміст
Всі новини
Економіка  (208 статей)
Кримінал  (66 статей)
Культура  (128 статей)
Молодь  (76 статей)
Політика  (26 статей)
Спорт  (46 статей)
Суспільство  (786 статей)
Трагедії  (25 статей)


Спілкування

Розваги

Коломия online 2020

Розробка: Варнава Олександр & Seograph