Із фольклором по Європі | Коломия.ком.уа - соціальна мережа міста » Інформаційно-розважальний портал Коломиї

Коломия

Із фольклором по Європі

Європейці мають неабиякий інтерес до самобутньої культури українського народу. У цьому черговий раз переконалися учасники народного аматорського фольклорного ансамблю «Тайстра», які протягом двох тижнів колесили країнами Старого Світу, радуючи місцевих мешканців своїми виступами. Вони подолали понад 5 тисяч кілометрів, побачили п’ять країн і дали 10 концертів.

Турне було організоване з ініціативи Збігнєва Вальчека – війта польської ґміни Гнєвіно. Сюди «Тайстра» приїжджає вже вчетверте за останні п’ять років. У Польщі колектив дав три концерти, після чого знову в автобус і – до Франції! 1500 кілометрів і 22 години поїздки промайнули непомітно – все завдяки чудовим європейським шляхам і новим враженням, що переповнювали позитивними емоціями і не давали часу нудьгувати.

Мандрівників зустріло маленьке курортне містечко Стела-Пляж на березі Атлантичного океану. Незважаючи на прохолодну осінню погоду, дехто з туристів навіть ризикнув скупатися і залишився задоволеним.  Потім були виступи, а після цього розпочалася екскурсійна програма. Учасників колективу відвезли до знаменитого міста Болонь, де жив і творив видатний письменник Віктор Гюго. Збігнєв Вальчек показав гостям з України найбільший океанаріум Європи, а на «десерт» приберіг найцікавіше – велику екскурсію французькою столицею. Цілий день діти і дорослі насолоджувалися історичними, мистецькими та архітектурними пам'ятками: піднялися на Ейфелеву вежу, побували в Соборі Паризької Богоматері, відвідали Лувр, Монпарнас, Тріумфальну арку, Єлисейські поля і навіть тунель, де загинула принцеса Діана.

Не встигли відійти від навали вражень, як попереду чекала не менш захоплююча подорож столицею Бельгії Брюсселем. Із Бельгії попрямували до Голландії та Німеччини. У німецькому містечку Райзенбург колектив уперше дав концерт у виставковому залі фірми-виробника сільгоспобладнання (перед цим співакам провели екскурсію по підприємству). Співробітникам фірми так сподобався виступ українців, що «Тайстра» відразу ж отримала запрошення знову відвідати Німеччину наступного року.

Потім українці повернулися до Польщі, де взяли участь у відкритті спортзалу, розбавивши офіціоз події яскравим виконанням народних пісень. Того ж дня було оголошено, що Гнєвіно ввійшло до об’єктів ЄВРО–2012. Можливо, «Тайстра» ще отримає шанс виступити перед футбольними вболівальниками під час чемпіонату, адже дружба між гнєвінським війтом Вальчеком та колективом – тривала й міцна.

2379 переглядів    Невідповідний вміст
Всі новини
Економіка  (208 статей)
Кримінал  (66 статей)
Культура  (128 статей)
Молодь  (76 статей)
Політика  (26 статей)
Спорт  (46 статей)
Суспільство  (786 статей)
Трагедії  (25 статей)


Спілкування

Розваги

Коломия online 2020

Розробка: Варнава Олександр & Seograph